Print Email
 

Page_Header_WAYouthSoccer_RecCup


2014 Recreational Cup
Best XI


The Best XI is comprised of the top 11 performers from each age group during the semifinal and final matches.

Boys:  U-11 U-12  |  U-13  |  U-14  |  U-15  |  U-16 U-17  |  U-19
Girls:  U-11 U-12  |  U-13  |  U-14  |  U-15  |  U-16  |  U-17  |  U-19


Under-11 Boys
 

Lakewood United Falcons HYSC Marquez Mukilteo Lightning
Quinn Bieber Will Ruff Miguel Martinez Acevedo Nate Kussman
Ayden Murray Kosta Biros Luca Pisani Jackson Hammons
Nate Celestra Dylan Muggli    
Ayden Riebe      



Under-12 Boys
 

FWSA Lions NCYSA Silver Lake Bombers Cobras Vancouver West Toluca
Pablo Ledesma Conner Ferguson Patrick Clancy Andres Bejar
Jose Hernandez Kamryn Swartz CJ White Miguel Benitez
Mario Lopez David Barr    
Johan Barrera      



Under-13 Boys
 

FWFC Thunder Bolts Santos FC TR3 01 Orange Storm Pumas
Cristian Trujillo Alfredo Ramirez-Cortez Seth Tower Ethan Gray
Dawson Parsons Lemi Lash Ethan Heydel Jared Stoddard
Clifford Frey Andrew Hoang    
Colin Bui      



Under-14 Boys
 

NYSA United Goal Rush SYSA Ballard Red Devils BIFC Bulldogs SMYSC MC Wrecking Crew
Nathan Schuh Asher Landa Evan Epstein William Johnson
Aaron Greisen Aidan Siemann Brian McKinnon Jonathon Brown
Jadin Ramsey Thomas Axtell    
Kincaid Schmitt      



Under-15 Boys
 

Eastlake 99 Sammamish Thunder NCYSA Irish Legacy TR2 99 Cobras Young WS Predators
Erik Moulton Luis Rivera Isaiah Lawson Nick Gjording
Daniel Hoffman Zerabruk Abraham Teagan Taafe Nur Kalifa
Ryan Page Francisco Salazar    
Robert Russo      



Under-16 Boys
 

VUSA Cheetahs NSCYSA Silver Lake Rosso Juanita 98 Kirkland Utd SMYSC Real Madrid 98
Maxwell Deng Jacob Browne Noah Lindsey Jesus Flores
Gabe Jacob Guzman Jaden Rosso Wilson Ramstead Emmanuel Ramos-Nicasio
John Luis Vega Joey Bruno     

 


Under-17 Boys
 

Juanita 97 Lightning FC Union Hill '97 Rockets NCYSA PSA Rockets VW Dragons
Parker Narloch Carter Munsell Declan Sweatt Alejandro Gomez
Nick Goodwin Simon Petris Max Morgan Alfonso Gonzalez
Matt Brady Edward Johnson    
Kyle Ullery      



Under-19 Boys
 

CW B95 Wolves Fall City Rovers Redmond 96 Stingrays NCYSA Mukilteo Storm
JJ Guo Nicholas Dolewski Jason Adam Angel Rosales
Ben Klave Garin Swanson Aron Fine Josh LeMaster
Matthew Svilar Nick Huft    
Chad Kirby      



Under-11 Girls
 

Lakewood Phoenix North Bend Thunder PSC South Chilli Peppers TeSYC Cobras
Morgan Emery Mary McCutchan Hailey Johnson Grace Vestal
Caitlyn Rawlings Kelsey Bergquist Ava Hall Abby Severse
Janae Kim Lexie Yingst    
Haley Rusbuldt      



Under-12 Girls
 

AYSA Blast TB Dynamite SK3 02 Mustangs TSC Fire Tigers
Grace Edvalds Peri Welch Tiffany Ringel Danielle Nelson
Angelique Cyr Reya Custis Hannah Cryder Courtney Boone
Keilani Martin Kathryn Morris    
Kimberly Olguin-Ramirez      



Under-13 Girls
 

MYSC Mavericks FSC Chickadees BR1-01 Blue Bombers Snohomish Force FC
Abi Parkin Ella Dorsey Madison Olmstead Janell Williams
Zoe Hutchings Izabella Kucera Renee Doss Delaney Peterson
Hailey Hart Elisa Brooks    
Anna Ayres      



Under-14 Girls
 

SC Warriors HSC Freedom Juanita Breakaway
Emily Busack Madison Bonham Molly Ladiges
Abriana Alba Estrada Hallie Jones Tali Izhaky
Alayna Sage Abbey Gray  
Kelsey Bern    



Under-15 Girls
 

D2 - Eastlake '99 Wizards SnYSA Snohomish Wildcats D3 - FME Renegades NK1 G 00, Kraken
Lilly Davidson Suzy Pace Alea Yun Meghan Meigs
Olivia Victorino Julia Remlinger Grace Pierson Tracy Tyler
MacKenzie Kurtz Kristina Eggold    
Hayley Barney      



Under-16 Girls
 

North Bend SAS FWFC Lightning G98 Bui TR1 98 Tigers NCYSA Mukilteo Geckos
Kaylee Gronley Noelle Bui Trishana Place Arianna Johnson
Hayley Aman Katie Dolan Emily Carlson Amanda Willis
Sarah Panciroli Haylee Russell    
Emily Webb      



Under-17 Girls
 

NCYSA PSA Strike Force FWFC G97 Adrenaline Kirkland '97 Fire Storm Vortex
Sasha Bean Sandra Ojeaburu Lindsey Cleary Jordan Matthews
Kaitlin Shane Yaritza Machado Maia Anderson Krista Adams
Ophelia Meadows Tesla Richardson    
Jourdyn Tollum      



Under-19 Girls
 

FME Roadrunners FWFC G96 Spirit Tracyton Cougars Valley Girls
Ali Ruther Sydney Phelps Shella Konos-Santos Marlee Hager
Brittany Pringle Kayla Bilworth Alexis Wagner Reyna Ramirez
Kelly Oberbillig Larissa Woldwend    
Olivia Treece      
 

Soccer West

SL Top 10

 
footerLogo
         FIFA      Crest_of_the_United_States_Soccer_Federation     Us Youth Soccer   logoSounders   TACOMA-STARS_LOGO_]-01
 
usyouthsoccer.org